Fox WC Leggings - Fox Női Testnadrág
Egy laikus számára szinte érthetetlen miért kell a horgászathoz külön ruházat. Hiszen csak lemegy a vízpartra bármilyen ruhában, bedobja a botot és kifogja a halat. És valóban, az, aki csak ki szeretné próbálni a horgászatot, az ne vásároljon magának külön erre a célra ruhát.
Azonban, akik már hobbi vagy sport, esetleg verseny szinten űzik a horgászatot, azok pontosan tudják, mennyire fontos a megfelelően megválasztott ruházat.
A kimondottan horgászoknak fejlesztett ruházat minden időben segít szárazon, melegen, de nem tikkadtan eltölteni a horgászatra szánt időt.
Vegyünk egy példát: napszemüvegek. Látszólag apróság, szinte minden boltban kapni, mégis azt hirdetjük, hogy a horgászathoz speciális napszemüvegre van szükség. Miért is? Nos, éppen azért, mert nem elég, hogy az UV sugarakat megszűrje,és védje a szemet. Egy horgásznak az is fontos, hogy a csillogó vízfelület alá tudjon látni, hiszen például a halak kiemelésénél pontosan kell illeszteni a szákot.
Nem mindegy tehát, hogyan varrták a horgászok számára fejlesztett ruházatot, hol vannak rajta húzókák, szűkíthető részek, zsebek, rejtett nyílások.
És pontosan ugyanez a helyzet az összes horgászruházattal. Egy valódi sportember tudja ezt!
Használati - kezelési útmutató
(ruházat, lábbelik, táskák, kiegészítő termékek)
RUHÁZAT
A termék megvásárlásánál figyeljen a mellékelt piktogramokra, a ruhát az ott látható utasítások figyelembevételével kezelje. Első mosáskor - a fehér ruhák kivételével - csekély mértékben minden ruha engedheti a színét. Ez természetes jelenség, a termék minőségét nem befolyásolja. A termék minél hosszabb élettartamának biztosítása érdekében javasoljuk az alábbi tanácsok szem előtt tartását:
Ajánlott kezelési útmutató
- színes ruháknál ajánlott a kíméletes (30˚C-os) kézi-gépi mosás
- minden ruhadarabot kifordítva mosson
- kézi és gépi mosásnál egyaránt részesítse előnyben a folyékony mosószereket
- mechanikus szárításnál ajánlott a „kisebb/gyengébb“ program alkalmazása
- a dezodorok, illatszerek használata megrongálhatja a termék színét, azokat ne közvetlenül a ruházaton alkalmazza
- szabadban szárítás esetén a ruhát óvja a közvetlen napfénytől
- a lágy anyagú ruháknál könnyebben előfordul szálkihúzódás, azokat óvatosan kezelje (a szálkihúzódás vagy kiszakadás nem lehet a reklamáció alapja)
- az esetleges bolyhosodás nem befolyásolja a termék funkcionalitását
- ha a terméken szakszerűtlen beavatkozás nyomai láthatóak, a reklamáció elutasítható
- mosás előtt mindig ellenőrizze a zsebeket, és csatoljon le minden olyan kiegészítőt, amely szálkihúzódást okozhat
- a kötött ruhákat vízszintesen (lehetőleg törölközőn) szárítsa
- a nyomott mintákat ne vasalja
- a tépőzárral rendelkező ruhadarabokat ajánlott óvatosabban mosni
- a cipzárakat minden mosás előtt érdemes felhúzni
Bolyhosodás: a bolyhosodás elkerülése érdekében a ruhákat lehetőleg kifordítva mossa, így a folyamat kevésbé lesz látványos.
Cipzárak: a húzózárral ellátott ruhadarabok fokozott törődést igényelnek. A cipzárakat érdemes rendszeresen megtisztítani, mivel a szennyeződés akadályozhatja a működését és rongálhatja azt. A cipzár meghibásodása, kopása nem feltétlenül jelent reklamációs alapot.
Viszkóz: egy mesterségesen előállított, pamutot is tartalmazó textil.
Pamut: nagy nedvszívó képességű, közkedvelt növényi alapanyag. Zsugorodásra hajlamos.
Elasztán: mesterséges gumiszál.
Lycra: poliészter alapú szintetikus szál, fő jellemzője a rugalmasság.
Poliészter: a legsokoldalúbb műszál, rugalmassága, szín- és formatartása jó, könnyen kezelhető, tisztítható, tartós és nem gyűrődik.
Gyapjú: öntisztító tulajdonságairól ismert, tisztítása ritkábban szükséges, mint a pamut vagy a szintetikus anyagok esetén.
Softshell: speciális lélegző, gyorsan száradó, szél-, eső- és hóálló, hőszigetelő anyag. A softshell ruházat hidegebb időjárásban folytatott egész napos tevékenységekre is alkalmas lehet.
Nano-Tex™: szennyeződés és víztaszító anyag.
Cordura: magas kopásállóságú poliamid szövet.
Cordura AFT: Air Flow Technology, a Cordura továbbfejlesztett változata, melynek légáteresztése azonos kopásállóság mellett rendkívül magas.
Esőruházat: bizonyos típusok mosás és/vagy hő hatására elveszíthetik víztaszító képességüket. Ez a tulajdonság speciális impregnáló szerekkel újra visszanyerhető.
LÁBBELIK
• Rendszeres viseletű lábbelik: az adott időjárási feltételek és hordási körülmények között rendszeres, tartós viselésre alkalmas lábbeli.
• Tavaszi-őszi: olyan lábbelik, amelyek a téli időjárási feltételek kivételével, főként a tavaszi és az őszi időszakban rendszeres, tartós viseletre alkalmasak. Esős időszakban csak a vízálló termékek biztosítanak vízállóságot.
• Nyári: csak száraz nyári időben ajánlott a hordásuk. Anyagösszetételük és szerkezetük lehetővé teszi a láb fokozott szellőzését.
• Téli: olyan lábbelik, amelyeknek anyagösszetétele és szerkezete a téli időszakban rendszeres, tartós viseletre alkalmasak. Vízállóságot nem feltétlenül biztosítanak, kivéve a speciális technológiával készült lábbelik.
• Alkalomszerű viseletű lábbelik: alkalmankénti, rövid időre (pár órára) korlátozódó hordásra alkalmasak.
Fő típusaik:
• Szabadidő lábbeli: sportos kivitelű utcai lábbelik, amelyek sport tevékenységre és egész napos használatra nem alkalmasak.
• Gumicsizma: minden évszakban viselhető, vízállóságot, de meleget nem biztosító lábbelik.
• Sportcipő: a sportág jellegének megfelelő konstrukcióval, anyagokból és összeszereléssel készülnek, csak az adott célra javasoljuk használni (pl.: kosárlabda, futball, tenisz stb.).
• Sportlábbeli, futócipő, terep: szabadtéri körülmények között használható.
• Sportlábbeli, túracipő: kiránduláskor, túrázáskor használható.
• Papucs: felsőrésze általában pántokból áll, elsősorban alkalomszerű házi-, vagy strandviseletre alkalmas, esetleg divat lábbeli.
Abban az esetben, ha bizonytalan a lábbeli típusát illetően, kérjük tájékozódjon a dobozra ragasztott származási etikettről vagy lépjen kapcsolatba velünk.
A felsőrész anyagai:
• Bőr: borjú, marha, kecske, juh, sertés stb.; sima vagy préselt; lakk, velúr, nubuk, zsíros stb. készítésű.
• Műbőr: a természetes bőrt utánzó és azt helyettesítő szintetikus anyag.
• Textil: természetes, mesterséges, vagy kevert alapanyagú fonalakból készülnek, szőve, vagy hurkolva.
• Kombinált: az előző három különböző variációi.
A talp anyagai:
• Bőr: főleg alkalmi lábbelikhez használják; általában hamar elkopik, a vizet könnyen felszívja és csúszik.
• Műanyag: a legkülönbözőbb anyagokból készülnek, így különböző súlyúak és különböző kopásállóságúak (néhány példa: TR gumi, PVC, kreppgumi, EVA, poliuretán stb.).
A lábbeli vízállósága
Figyelem! A természetes bőr felsőrésszel és/vagy varrott alsórész- összeerősítésű gyártási technológiával készült lábbeli vízállóságot nem biztosít! Vízállóságot kizárólag a speciálisan ilyen célra tervezett, megfelelő technológiával készült, illetve az egybe fröccsöntött termékek biztosítanak.
A bőr természetes rostszerkezete miatt állandó víz hatására egy idő után átázhat.
• Vízálló: tartósan nedves körülmények között használva sem ázik be (az egybe fröccsöntött, vagy vulkanizált csizmákon kívül léteznek bőrből, vagy egyéb anyagokból pl.: „Tex” technológiával készült vízálló lábbelik is, ahol ezt a tényt a gyártó külön, egyértelműen jelöli).
• Nem vízálló: a lábbeli anyagai és/vagy összeszerelési technológiája miatt óvni kell mindenfajta nedvességtől, mert rövid időn belül beázik, illetve károsodik.
A LÁBBELIKET MOSNI, ÖBLÍTENI TILOS, mivel maradandó károsodást okozhat, mely esetben a kellékszavatossági igény elutasítható!
Felhívjuk Vásárlóink figyelmét, hogy a téli időjárás alatt alkalmazott útszóró só károsíthatja a cipőt. Ilyen esetben a cipők megfelelő ápolása elengedhetetlen, mivel az ebből fakadó károsodás nem minősül anyaghibának, így erre vonatkozóan a kellékszavatossági igény elutasítható.
Ápolás előtt a szennyeződést és a port távolítsa el!
Piktogramok:
• Nubuk, illetve velúrbőr: mindkét anyagtípusnál a port és az egyszerűbb szennyeződést kefével távolítsa el, majd speciális, ezekre az anyagokra készített ápolószerek használatát javasoljuk a lábbeli kezeléséhez.
• Zsíros kikészítésű bőr: a velúr bőröknél leírtak szerint.
• Bevonatos bőr: speciális műbőrápoló használata javasolt, vízzel NE tisztítsa!
• Egyéb bőr: az enyhe szennyeződést puha ruhával, puha szőrű kefével, az erősebb szennyeződést sárkefével távolítsa el, mindkét esetben száraz állapotban. A tiszta és száraz felületet a bőrrel azonos színű, esetleg színtelen cipőkrémmel javasoljuk bekenni, majd néhány perc múlva kifényesíteni. A bőrt soha ne tisztítsa nedves állapotban, vagy nedves anyagokkal!
• Műbőr: a szennyeződést langyos, tiszta -mosószer és szappan nélküli- vízbe mártott ruhával törölje le, szárítsa meg sugárzó hőtől távol, majd műbőrápoló használatát javasoljuk a lábbeli kezelésénél.
• Textil: puha szőrű kefével (amit csak erre a célra használ) távolítsa el a port, szennyeződést, ezután speciális tisztítószer használatát javasoljuk a használati utasításában foglaltak betartásával.
• Műanyag és gumitalp: száraz állapotban, erős szálú kefével tisztítsa. Amennyiben szennyezett marad, nedves ruhával le lehet törölni, azonban vigyázzon, hogy a felsőrészt ne szennyezze össze!
• Kombinált, azaz kettő, vagy több anyagfajtából készített felsőrészeknél az adott anyagokra javasolt tisztítást, ápolást végezze, ügyelve arra, hogy ne szennyezze az éppen nem tisztított anyagrészt. Kombinált bőr felsőrészek esetén javasoljuk a speciális tisztítószerek használatát.
VEGÁN JELÖLÉSSEL ELLÁTOTT TERMÉKEK:
A vegán termék
• megújuló, organikus vagy mesterségesen előállított anyagokból készült
• 100%-ban állati eredetű összetevőktől mentes
• oldószermentes ragasztóval készült
• szennyező anyagoktól mentes
KIEGÉSZÍTŐ TERMÉKEK (TÁSKÁK, PÉNZTÁRCÁK, ÖVEK, SAPKÁK, EGYÉB TEXTILTERMÉKEK)
Az üzleteinkben árult kiegészítő termékek esetében az alábbi anyagok kerültek felhasználásra:
1. Bőr
2. Műbőr
3. Textil
4. Szintetikus (textilnek megfelelő ápolás)
Piktogramok:
A táskába csak jellegének és terjedelmének megfelelő dolgokat helyezzen! Ne tömje ki és ne helyezzen bele nehéz tárgyakat, ellenkező esetben a táska füle vagy egyéb része károsodhat.
ÁLTALÁNOS TÁJÉKOZTATÓ
FELHÍVJUK SZÍVES FIGYELMÉT, hogy kellékszavatossági jogait a vonatkozó szabályok alapján anyag- vagy gyártási hiba esetén érvényesítheti.
Kérjük, hogy higiéniai okok miatt a reklamáció, illetve minőségvizsgálat előtt a lábbelit tisztítsa meg, hiszen a nem megfelelő kezelés is képezheti elutasítás tárgyát.
A kellékszavatossági igény érvényesítésének feltétele a vásárlás tényének igazolása.
A kellékszavatossági igény elutasítható:
1. A kellékszavatossági idő lejártával
2. Nem rendeltetésszerű használatból eredő hibák miatt:
- nem megfelelő méretválasztás következtében fellépő hiba
- helytelen kezelésből, tárolásból eredő hiba esetén
- sérülés, erőszakos külső behatás (fizikai, kémiai stb.) okozta hiba esetén
- ha szakszerűtlen/házilagos javítás következményeként a hiba súlyosbodott, vagy annak oka, keletkezése, mértéke emiatt már nem ítélhető meg
- fűzős lábbelin a nem megfelelő befűzés, bekötés miatt keletkező hiba
- beázás következménye (kivéve, ha a lábbeli vízálló köztes béléssel rendelkezik)
3. Természetes elhasználódás miatti kopás (pl.: járótalp túlzott használat miatti kopása)
Mentesülhet a szavatossági kötelezettségek alól cégünk abban az esetben is, ha a Vásárló a vásárláskor már ismert hiba esetén reklamál, ha őt az üzlet a hibáról előre írásban tájékoztatta.
Fox WC Leggings - Fox Női Testnadrág
Fox WC V Neck T - Fox V-nyakú...
Fox Zöld Fekete Horgász Nadrág - Fox Collection...
Fox Zöld Fekete Melegítő Nadrág - Fox Collection...
Fox Zöld Fekete Őszi- Tavaszi Horgász Dzseki...
Fox Zöld Fekete Póló - Fox Collection T...
Fox Zöld Fekete Pulóver - Fox Collection LW...
Gamakatsu Dobókesztyű - Gamakatsu Kesztyű
Gamakatsu Neoprén Csizma - Gamakatsu G-Neo Boots
Guru Aventus Hoodie Grey - Guru Horgász Pulóver
Guru Aventus Tee Charcoal Horgász Póló
Guru Black Tee - Guru Horgász Póló
Guru Fleece Gilet Black - Guru Horgász Mellény