Fontos megjegyezni, hogy az előke kifejezetten vastag és merev előkeanyagokkal működik jól. Teljes gubancmentesség mellett a csalifelkínálás miatt a horog mindig tökéletes pozícióban várja a halat és tökéletes alsó akadást biztosít. A horog jó akadását és nehéz kifújhatóságát a merev zsinór csak fokozza. Ha a horog kifújása mégis megtörténik, a szerelék önbeálló, azaz gubanc nélkül újra tökéletes helyzetbe áll az újabb érdeklődők megfogásához.
Nem használható azonban bármilyen horog ehhez a végszerelékhez. Az egyenes-, vagy a horoghegy felé hajtott füllel rendelkező horgok a rendkívül merev előkeanyag miatt olyan helyzetet vennének fel a víz alatt, amely a horog akadásához nem ideális. A horogszár és a zsinór által bezárt szög túl kicsi lenne, a merev zsinór teljesen visszafordítaná a horgot, így a horoghegy nem lefelé nézne. Ez mindenképp ront az akadás hatásfokán.
A gyártók erre egy speciális kialakítású, úgynevezett Chod horgokat kínálnak, melyeknek füle kifelé/hátrafelé hajtott, ezáltal kompenzálva az előke merevségét és biztosítva a horog megfelelő akadáshoz szükséges pozícióját.
A fluorocarbon zsinór krimpelése opcionális, nem kötelező. Azonban ezen vastag és merev zsinórok kötése nem egyszerű és sokszor túl nagy csomókat eredményez. Emiatt mi a krimpelést szoktuk választani.
Ránézésre bonyolult előkének tűnhet, de nem kell megijedni, teljesen alap kötésekkel és mozdulatokkal elkészíthető.
Az előke elkészítése lépésről- lépésre:
1.: Vágjuk le a kívánt hosszúságú előkezsinórt, majd a horgunkat kössük meg egy csomómentes kötéssel. Ügyeljünk arra a kötés elkészítésekor, hogy a kötés alatt maradjon meg egy 2-3 centiméteres zsinórszakasz, amiből a D-fület alakítjuk ki a későbbiekben.