Ezeket mérlegelve, jobb, ha inkább gyakrabban törődünk orsóinkkal, hogy tovább tudjanak kifogástalanul működni.
Külső karbantartás során nedves, vagy szolikonos törlő ruhával le tudjuk törölni az orsóra tapadt szennyeződéseket, melyet nehezítik azt. Ha kevésbé szennyezett, akkor elég lehet egy száraz portörlő ruha is, vagy egy porecset a nehezebben hozzáférhető helyekhez. Tilos az orsót bő vízzel, vagy csap alatt kimosni, főként, ha a gyártó ezt fel is tünteti a használati utasításban! A külső tisztítás után jöhet az ápolás, egy szilikonos, vagy műszerolajos ruhával átfényesítjük a felületet, mellyel eltüntetjük az orsó belső tisztításához alkalmas anyagok okozta kifakulást, valamint új fényt adunk régi orsónknak.
A wobblerek karbantartása
Ez tulajdonképpen inkább rendszerezés, kárfelmérés, ellenőrzés, mintsem tényleges tisztítás. Sokan statisztikát vezetnek arról, hogy hol, milyen csalival, milyen halat fogtak. Mely műcsalik voltak az eredményesebbek adott évben.
A vizsgálat és rendszerezés során, kipakolásnál mindenképpen szemügyre kell venni a csalik minőségét, sérült e festés, a terelőlapka, a vezetőszem, a horogszem. Ezek csekély elmozdulása is megváltoztatja a műcsali mozgását. Meg kell vizsgálni a kulcskarikát és a hármas horgot is. Jobb, ha a sérült csalikat félretesszük, később ezeket kell megreparálni. Rendezhetjük őket nagyon illetve kevésbé sérült kategória szerint is. Az apróbb rozsda és koszfoltokat menet közben már el is lehet tüntetni.
Egy nagyon jól bevált módszer a rozsda oldására a körömlakklemosó, bár vigyázni kell vele, mert némelyik fajtája oldja a festéket is. Érdemes aceton menteset kipróbálni előbb.
Horogcsere esetén, törekedjünk arra, hogy a gyárihoz hasonló méretű horgokat használjunk. A háztartásokban ritkán van lehetőség a horgok tömegének pontos mérésére, ezért legtöbbször ránézésre kell döntenünk, ám ha a horogcsere előtt és után is megúsztatjuk a csalit, akkor a drasztikus hibákat könnyen kivédhetjük.
Nem csak szolgai módon cserélgethetjük azonban a horgokat, lehetőségünk van a műcsali gyengeségeinek kiküszöbölésére és akár mozgásának megváltoztatására is egy egyszerű horogcserével. Vannak ugyebár olyan csalik, amelyek horgai nagyon szeretnek összeakadni. Ilyen esetben célszerű kisebb átmérőjű kulcskarikát keresnünk, illetve rövidebb szárú hármas horgot alkalmaznunk. Ha ez sem oldja meg a problémát, akkor az egyik horgot cseréljük egy számmal kisebbre.
Kismértékben a wobbler mozgását is befolyásolhatjuk azzal, hogy mekkora tömegű horgokat használunk. A hasi részen elhelyezett nagyobb horog stabilizálja műcsalinkat, gyakorlatilag tőkesúlyként funkcionál, ám a hossztengely mentén való billegést csökkenti. Általában vaskosabb, köpcösebb wobblereknél alkalmazható, mert a hosszúkásabb típusoknál ez a billegés a fő mozgáselem, így ha ezt csökkentjük, vagy megszüntetjük, akkor azzal gyakorlatilag megöljük műcsalinkat.