A horgászidény folyamatossá tételének érdekében igenis kimerészkedhetünk a jégre. A lékhorgászat izgalmas, de fárasztó, és sok óvintézkedést igényel. A hideg viszontagságai miatt fontos a meleg ruházat és a forró tea. Ezen kívül még sok olyan eszközre van szükségünk, mely elengedhetetlen a lékhorgászathoz.
Kezdjük az elején. A lék kialakítása az egyik legfontosabb feladat. Alapfeltétel, hogy tökéletesen elsajátítsuk a különböző technikákat, mielőtt élesben is nekivágunk. Ha a jég elérte a 10-12 centiméteres vastagságot, akkor biztonságosan vághatunk rajta léket. Erre két lehetőségünk van. Balta és lékfúró. Mind a kettőnek megvan a maga előnye és hátránya is.
Előnye:
Hátránya:
Előnye:
Hátránya:
Ha a léket kifúrtuk, akkor jöhet a szórakozás. Ám ehhez is kellenek felszerelések. Semmi különlegességet nem igényel a lékhorgászat, ám bizonyos módszerektől eltérő felszerelésre lesz szükségünk.
Minél rövidebb a bot, annál könnyebb vele léken horgászni. A fárasztásoknál ez nagy előnyt jelent. Az ideális méret az 1-2 méter közötti bothossz. Ha nem tudunk ilyet beszerezni, akkor nyugodtan toljuk össze a teleszkópos botot a megfelelő méretig.
A jégbe fúrható bottartó nagyon praktikus, és otthon is elkészíthető. Csak egy csődarab és egy facsavar kell hozzá. Ezek összehegesztésével el is készült a praktikus segédeszköz, melyre kényelmesen rárakhatjuk a horgászbotot. Megakadályozva azt, hogy a földre téve a zsinór odafagyjon a jéghez.
Nem szükséges nagy méretet használni, bőven megfelelnek a 30/40-es orsók.
Nem kell durung, 30-40 grammos úszó, tökéletesen elégnek bizonyulnak a 10-20 centiméteresek, csalitól függően.
Elegendő lehet a 25-30-as monofil zsinór, hiszen télen még a legharcosabb csukának is csökken az ereje, így gyengébben védekezik.
Kellő gondot fordítsunk a horog kiválasztására, mert ha már ráakad a hal, akkor nincs attól rosszabb érzés, mint hogy az utolsó pillanatban mégis a léknél marad a zsákmány.
Karikás Brigitta